MARATONU

race distance
Dystans Biegu

42.195 km

temperature
Śr. Temperatura

8°C to 18°C

airport
Lotnisko

Paphos

Cyprus Marathon

Głównym wyścigiem weekendu imprezy jest maraton (42,2 km/26,2 mil), który oferuje zapierającą dech w piersiach scenerię od startu do mety. Zaczynająca się w miejscu narodzin Afrodyty trasa biegnie wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego.

W trakcie kursu odkryjesz tradycyjne wioski Pafos i będziesz cieszyć się słynną śródziemnomorską gościnnością. Stacje płynów co 3 km i ciągłe wsparcie kibiców.

Trasa posiada akredytację AIMS (Association of International Marathons and Distance Races) i jest wyraźnie oznaczona na każdym kilometrze. Wyścig jest zarządzany zgodnie z zasadami World Athletics.

Maraton rozpocznie się dokładnie o 7:30 przed Petra Tou Romiou (Miejscem Narodzin Afrodyty).

START MARATONU – MIEJSCE URODZENIA AFRODYTY

WSZYSCY UCZESTNICY OTRZYMAJĄ:

Mapa Trasy

Certyfikowane przez AIMS i World Athletics
map demo

Faq's

Odbiór numerów startowych i torby z upominkami w Marathon Expo (hala wystawowa „En Plo” – 100 metrów od zamku Pafos) w następujących terminach/godzinach:

Piątek, 1 marca: 09:00 – 13:00 i 14:00 – 18:00
Sobota, 2 marca: 09:00 – 13:00 i 14:00 – 18:00

Wydawanie toreb z upominkami w dniu wyścigu tylko w szczególnych przypadkach. Twoja torba z upominkami może być również odebrana przez znajomego/rodzinę.

Prosimy o wiadomość e-mail: marketing@cyprusmarathon.com

Dostępne są Rabaty Grupowe.
INFORMACJE: Rabaty Grupowe

Rejestracja Grup kończy się 1 lutego 2024 r.

Bezpłatne autokary odjeżdżają między 6:00 a 6:20 z dworca autobusowego Kato Pafos Harbour (300 metrów od zamku Pafos), prosto do punktu startowego. Prosimy nie przynosić na start żadnych kosztowności.

Konkurs drużynowy: Drużyny z czterema lub więcej biegaczami zostaną automatycznie zgłoszone do konkursu drużynowego (liczą się pierwsi czterej biegacze). Trofea zostaną przyznane trzem pierwszym drużynom (w sumie).

Limit czasowy wynosi 6:00 godzin. Maratończycy, którzy nie dotrą do punktu kontrolnego półmaratonu na 21 km w ciągu 3 godzin i 15 minut zostaną zdyskwalifikowani i przewiezieni samochodem do mety. Wolni biegacze/spacerowicze, którzy mają ukończyć bieg w czasie powyżej 5 godzin i 30 minut, zostaną poproszeni przez policję o ukończenie biegu biegnąc po chodniku, aby umożliwić ponowne otwarcie dróg.

Logicom Cyprus Marathon oferuje opcję pakietu noclegowego, który można zarezerwować aby zagwarantować sobie bezproblemowy wyścig. Płać mniej, ciesz się więcej!

Kliknij tutaj aby obejrzeć pakiety.

Nagrody

OGÓLNI ZWYCIĘZCY

1. Mężczyzna i 1. Kobieta Logicom Cyprus Marathon zostaną uhonorowani wieńcem z liści oliwnych zatopionych w złocie prosto z Maratonu w Atenach; ten sam zaszczyt, co zwycięzcy Maratonu Kapsztadzkiego i Maratonu Bostońskiego.

NAGRODY DRUŻYNOWE

Drużyny z czterema lub więcej biegaczami zostaną automatycznie zgłoszone do konkursu drużynowego (liczą się pierwsi czterej biegacze). Trofeum zostanie przyznane pierwszej drużynie (w klasyfikacji generalnej).

Kategorie Wiekowe

Zwycięzcy klasyfikacji generalnej są wykluczeni z kategorii wiekowych. Puchary dla pierwszej trójki w każdej kategorii wiekowej.

MĘŻCZYŹNI KOBIETY
18 - 29 18 - 29
30 - 39 30 - 39
40 - 49 40 - 49
50 - 59 50 - 59
60 - 69 60 - 69
70 + 70 +

Half-Marathon

10km Road Race

5km Fun Run

Wine Run

race marshalls

Sędziowie

Grupy wolontariuszy sędziów będą pomagać w prowadzeniu biegaczy przez całą trasę. Policja Pafos będzie również bacznie obserwowała biegaczy, zapewniając ich bezpieczeństwo.

Wydarzenia Poboczne:

3 marca 2024: Half-Marathon, 10km Road Race, 5km Fun Run
5 marca 2024: Cyprus Wine Run

TESTIMONIALS

Our Participants Reviews

Darren Pettiit
Darren PettiitSwindon Striders - UK
Read More
Just like to say what a slick event this year... Lovely medals, top technical t-shirts, brilliant atmosphere, flowing beer & lovely Cypriot hospitality!
Nick Carter
Nick CarterGosport - UK
Read More
As welcoming and friendly as ever. Well organized and you managed to get the sun out too! Saving for next year when Gosport Road Runners will return.
Vital Hevia
Vital HeviaOviedo Runners, Spain
Read More
Congratulations for organizing such a beautiful event like Cyprus Marathon. It was a wonderful experience that our group, Oviedo Runners, wish to repeat. I was specially surprised for the experience and the kindness of Pafos.
Michalis Zanettos
Michalis ZanettosCyprus
Read More
Wonderful event. Year by year it gets better and better. Keep up the good work. Thank you. See you next year!
Previous
Next
demo images
Scroll to Top